Strona główna arrow Talony Towarowe arrow Ach te lody !
Ach te lody !

Nie do końca znana jest tajemnica powstania lodów. Podobno serwowano je już w starożytności, a za wynalazców uznaje się Chińczyków.
Początkowo lody były towarem deficytowym, zamawianym na specjalne okazje i jedynie bogaci mogli sobie na ten przysmak pozwolić. Zazwyczaj serwowano je na dworach królewskich.

Dziś na szczęście nie musimy być ani bardzo bogaci, ani czekać na specjalną okazję, aby cieszyć się smakiem lodów.

Każdy smak kusi….

Lody to jeden z ulubionych deserów Polaków. Kompozycje lodowe i ich smaki mnożą się w nieskończoność. Lody smakują nie tylko latem i nie tylko dzieciom…

Lubimy lody za ich orzeźwiające właściwości, lekkość oraz zawartość naturalnych składników. Chętnie łączymy ten mroźny deser z owocami, bitą śmietaną, szarlotką czy kawą. Ale są wśród nas i tacy, którzy uznają lody tylko bez żadnych dodatków. Dla niektórych ważne jest, aby receptura lodów opierała się na naturalnych składnikach, a dla osób dbających o wagę, aby lody były niskokaloryczne.

Czy lody mogą być zdrowe ?

Okazuje się, że tak. W lodach wytwarzanych na bazie mleka znajduje się przecież wapń.

A wapń zdaniem lekarzy wchodzi w skład materiału budulcowego kości i szkliwa. W sumie 99% tego pierwiastka buduje strukturę kości i szkliwa.

Jedzenie lodów pomaga więc w utrzymaniu zdrowych zębów, wzmacnia kości i chroni przed osteoporozą. W umiarkowanych ilościach lody są polecane jako środek przeciw bólom gardła. Lody z bakaliami usprawniają trawienie. Owoce, rodzynki i orzechy są bowiem źródłem błonnika.

Lody czekoladowe poprawiają nastrój

Jest w nich dużo witamin z grupy B, które są nazywane przez lekarzy „witaminami dobrego nastroju”, bo zwiększają poziom serotoniny – substancji odpowiedzialnej za dobry humor.

Doskonałą propozycją dla wszystkich są lody VIVA firmy Koral, które oprócz czekolady zawierają owoce oraz galaretkę.


Czy wiesz, że na świecie można kupić lody o smaku kurczaka, czosnkowym, pomidorowe, pieprzowe, a nawet piwne ?

 

Lody na patyku wynaleziono przypadkiem – ktoś zostawił napój owocowy z mieszadełkiem na mrozie. Napój w szklance zamarzł i tak… powstały lody na patyku.


Partnerem Porad Hitpola jest firma KORAL


KONTAKT Z NAMI

38-300 Gorlice, ul. 11-go Listopada 48
tel./fax: 018 35 40 791

e-mail: hitpol@hitpol.pl

skype: hitpol.gorlice (godz. 8 - 16)

Jeśli w trakcie współpracy pojawił się problem zobacz,kto pomoże Ci go rozwiązać

ZNAJDŹ NAS NA MAPIE

mapa


 


| Aktualności | Porady Hitpola | Przepisy Hitpola | Dokonania Hitpola | Talony Towarowe | Hitpol dla dzieci | Talony hitpola |

Wszelkie prawa zastrzeżone © HITPOL 2008